wczytuję...

Paryż – co warto zjeść, przeżyć i zobaczyć?

Paryż to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Słynne miasto miłości pełne jest ikonicznych zabytków, romantycznych miejsc i artystycznej atmosfery. Co warto zobaczyć poza sztandarowymi perłami architektury?

Ikony Paryża takie jak Wieża Eiffla, Luwr i Łuk triumfalny to obowiązkowy punkt na mapie francuskiej stolicy. Zna lub kojarzy je prawie każdy. Jakie inne ciekawe miejsca skrywa w sobie Paryż? Co warto zobaczyć, zjeść i przeżyć?

Dumne mosty wiszące nad Sekwaną mogą wprawić o zawrót głowy. Pełen majestatu Most Aleksandra III to ciekawa atrakcja, często wykorzystywana w różnych produkcjach filmowych. Idealne miejsce na podróż w czasie i chwilę zadumy.

Image by Pierre Blaché from Pixabay

Czerwony Młyn, najsłynniejszy kabaret na świecie – Moulin Rouge przyciąga co roku miliony turystów. To właśnie tutaj narodził się kankan. Obiekt, który zdecydowanie warto zobaczyć na własne oczy. Jeśli planujesz wybrać się na spektakl, pamiętaj o odpowiednim dress code i postaw na elegancję.

Image by Hermann Traub from Pixabay

Jeśli artystyczna atmosfera to tylko w dzielnicy Montmartre. Pamiątkowy portret lub karykatura z Paryża? Wielu artystów zachęca do skorzystania z wyjątkowej usługi. To właśnie tu tworzyli Picasso, Renoir czy Modigliani. Każdy pokocha te malownicze uliczki z zatłoczonymi kawiarniami. Wzgórze Montmartre zwane dzielnicą artystów zapada w pamięci na długo. Na szczycie mieści się słynna śnieżnobiała Bazylika Sacre Coeur. Rozpościera się z niej przepiękny widok na całe miasto. Romantyczną i równie ciekawą atrakcją w tej dzielnicy jest Le Mur des je t’aime – ściana miłości.

Image by Leonhard Niederwimmer from Pixabay

Paryż pełen jest tarasów widokowych i wspaniałych ogrodów, gdzie można odetchnąć od zgiełku miasta. Polecamy m.in. 23 – hektarowy Ogród Luksemburski. Jest to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych parków w Paryżu.

Image by Kyungbo Kim from Pixabay

Pragniesz zanurzyć się w atmosferze miasta sztuki? Uwzględnij spacer jedną z najbardziej wystawnych ulic Saint-Germain. Paryż przepełniony jest artyzmem –  każda przechadzka jego ulicami dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Rejs po Sekwanie to atrakcja idealna dla wszystkich. Zachwyca zarówno w dzień jak i w nocy. Podczas wyprawy można zobaczyć najsłynniejsze zabytki i delektować się magiczną chwilą w towarzystwie muzyki granej na żywo. Warto przejrzeć ofertę kilku przewoźników, ponieważ każdy z nich oferuje unikalne trasy i usługi.

Image by Pierre Blaché from Pixabay

Kultowe dania i przysmaki kuchni francuskiej, których koniecznie trzeba spróbować to sycąca wołowina po burgundzku, słynne ślimaki, budzące kontrowersje żabie udka i wykwintna zupa cebulowa. Klasyczne francuskie śniadanie nie obędzie się bez pysznego, maślanego croissanta czy chrupiącej bagietki. Na deser polecamy francuski Crème brûlée czy też puszyste makaroniki, które podbiły podniebienie całego świata. Czego jeszcze nie brakuje na francuskim stole? Oczywiście aromatycznych serów i eleganckiego wina! Są tak pyszne, że po wizycie w Paryżu na pewno za nimi zatęsknisz.

Image by Pieternella Busink from Pixabay

Stolica Francji nie pozwala się nudzić. Atrakcje są tu prawie wszędzie. To miejsce, gdzie historia spotyka się z kulturą, tworząc niepowtarzalną aurę. Paryż to prawdziwa stolica miłości i sztuki.

🔍Sprawdź i ✈ zarezerwuj!
https://www.sigmatravel.pl/

📞 41 364 50 50 📧 biuro@sigmatravel.pl

szukaj
SZUKAJ
SZUKAJ

Nasi Partnerzy