wczytuję...

Najciekawsze atrakcje Budapesztu

Stolica Węgier dysponuje wachlarzem możliwości pod względem kulturalnym, historycznym jak i artystycznym! Nazywana niegdyś Paryżem Środkowej Europy przyciąga co roku mnóstwo turystów – nic dziwnego w końcu tak atrakcyjne ceny i możliwości skuszą każdego! Przyjedź i przekonaj się sam o dobrodziejstwach magicznego Budapesztu.

Wypoczynkowe łaźnie Gellerta i Szehenyi

Do dziś uważane za najbardziej eleganckie i autentyczne w całym Budapeszcie. Błogi relaks w jednym z największych kompleksów SPA w Europie to raj dla spragnionych odprężenia! Pałacowa architektura otulona parą wodną przeniesie Cię do wyjątkowego świata magii.

Image by javier R from Pixabay

Historyczny Plac Bohaterów

Bez wątpienia największy i najważniejszy plac w Budapeszcie. W jego centralnej części pręży się 36 metrowa kolumna z posągiem archanioła Gabriela otoczona półkulistą kolumnadą z posągami przywódców Węgier.

Image by Caro Sodar from Pixabay

Image by Caro Sodar from Pixabay

Majestatyczne Muzeum Sztuk Pięknych i Pałac Sztuki

Obowiązkowa pozycja dla miłośników sztuki i wielbicieli pięknych widoków. Zbiór światowego malarstwa i rzeźby. Już sam budynek muzeum robi piorunujące wrażenie! Znajdują się w nim m.in. dzieła Leonarda da Vinci, Rembrandta, Rafaela i Dürera.

Image by skitz_cz from Pixabay

Malownicze Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski

W całości wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dla aktywnych polecamy spacer, a dla zmęczonych intensywnym zwiedzaniem kolejkę zębatą Siklo lub wjazd windą. Rozpościerająca się panorama miasta pełna jest imponujących budowli i majestatycznych zabytków. Dziś w Zamku Królewskim mieści się Węgierska Galeria Narodowa, Muzeum Historii Budapesztu oraz Muzeum Historii Współczesnej.

Image by skitz_cz from Pixabay

Zjawiskowy Budynek Parlamentu

Symbol stolicy położony nad Dunajem to jeden z największych budynku parlamentu na świecie! Warto mu się przyjrzeć z każdej strony i o każdej porze! Warto wybrać się na wieczorny rejs i podziwiać jego majestat. Spektakularny gmach onieśmiela zwłaszcza nocą.

Image by Fábio Gamallo from Pixabay

Odludna Wyspa Małgorzaty

Idealne miejsce dla spragnionych wypoczynku w towarzystwie soczystej zieleni. Różnorakie ogrody kuszą swoją tajemniczością, a romantyczne aleje przyciągają zakochanych. Znaleźć tu można średniowieczne ruiny, mini zoo i park wodny. Wyspa zwana zielonymi płucami Budapesztu jest pełna uroku.

Image by TravelCoffeeBook from Pixabay

New York Cafe – Najpiękniejsza kawiarnia na świecie!

Wyśmienite espresso, orientalne sklepienia i kryształowe żyrandole. Bogate wnętrze kawiarni przyciąga gości z całego świata. Nie bez powodu od lat góruje na podium w rankingu i wyprzedza wenecką Caffee Florian czy wiedeńską Cafe Central.

Image by unserekleinemaus from Pixabay

Pamiętaj, że to tylko kilka propozycji, a Budapeszt ma wiele więcej do zaoferowania dla turystów o różnych zainteresowaniach i upodobaniach.

Image by fritsje from Pixabay

 

szukaj
SZUKAJ
SZUKAJ

Nasi Partnerzy