wczytuję...

City break w Londynie

Londyn – miasto z bogatą historią, kulturą i masą fascynujących atrakcji, które przyciągają turystów z całego świata. Jeśli marzysz o krótkiej, ale intensywnej podróży, która pozwoli Ci poznać to niezwykłe miejsce, to city break w Londynie może być idealnym pomysłem. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę w sercu Anglii!

Dzień 1: Odkrywanie zabytków

Podróż obowiązkowo musi rozpocząć się od wizyty w jednym z najważniejszych miejsc dla brytyjskiej rodziny królewskiej – Pałacu Buckingham. Tutaj możesz podziwiać ceremonię zmiany warty i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z gwardzistami. Następnie można udać się na spacer w kierunku Westminster, gdzie znajduje się najsłynniejszy zegar na świecie, czyli Big Ben oraz Palace of Westminster – siedziba Izby Lordów i Izby Gmin. To miejsce pełne historii i znakomitej architektury.

Po obiedzie w jednej z licznych restauracji, knajpek i barów w okolicy, skieruj się na londyński most Tower Bridge, z którego roztaczają się niezwykłe widoki na Tamizę i Wieżę Londyńską. Wieczorem natomiast polecamy spacer po South Bank (serce londyńskiej sceny kulturalnej), gdzie znajdziesz wiele restauracji, teatrów i wystaw artystycznych. To idealne miejsce na relaksujący wieczór w Londynie.

Dzień 2: Kultura i sztuka

Dzień drugi zacznij od odwiedzenia jednego z najważniejszych muzeów na świecie – Muzeum Brytyjskiego. Wśród kilku milionów eksponatów możesz zobaczyć skarby z różnych epok i kultur, w tym słynne Marmury Elgina.

Następnie udaj się do dzielnicy Covent Garden, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo ulicznych artystów, różnorodnych butików i świetnych restauracji. To idealne miejsce na zakupy i delektowanie się lokalną kuchnią.

Będąc w kraju Szekspira nie można nie pójść do teatru. Dlatego zarezerwuj bilet do jednego z czterdziestu teatrów West End i ciesz się spektakularnym występem. Naprawdę warto skorzystać z okazji, by zobaczyć przedstawienie na żywo.

Dzień 3: Spacer po parkach i kulinaria

Ostatni dzień city breaku w Londynie może być bardziej relaksujący. Rozpocznij go od spaceru po jednym z pięknych londyńskich parków, takich jak Hyde Park lub Regent’s Park. Dla tych bardziej aktywnych, to również doskonałe miejsca na poranny jogging.

Następnie udaj się na słynne targowisko Borough Market, gdzie znajdziesz świeże produkty, przekąski z całego świata i lokalne specjały. To prawdziwy raj dla miłośników jedzenia.

Na koniec dnia wybierz się na London Eye, aby zobaczyć panoramę miasta z wysoka.

Zarówno dla fanów tej formy wypoczynku, jak i dla początkujących city break właśnie w Londynie to niezapomniane przeżycie pełne kultury, rozrywki i świetnej kuchni. Miasto jest niezwykłą perełką na mapie Europy, którą każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Zawsze oferuje coś nowego do odkrycia, więc z pewnością będziesz chciał tu wrócić.

 

szukaj
SZUKAJ
SZUKAJ

Nasi Partnerzy