wczytuję...

Nowe atrakcje turystyczne 2023 roku w Polsce

Rok 2023 upływa pod znakiem nowości w sferze turystycznej. Polska zyskała wiele nowych atrakcji, które sprawiają, że nasz kraj staje się jeszcze bardziej interesujących dla turystów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze przedsięwzięcia tego roku.

1. Trzy nowe wieże widokowe:
• Wieża widokowa na Malniku – wieża z panoramą Tatr Słowackich, Jaworzyny, wieży widokowej na Radziejowej, szczytu Pienin i Wysokiej. Planowana jest też kolejka gondolowa, która będzie wozić turystów na szczyt Malnika .
• Wieża widokowa na Górze Skiełek w Beskidzie Wyspowym

Łukowica kraina alchemika Michała Sędziwoja

Wieża na Skiełku – Łukowica kraina Michała Sędziwoja fot. Andrzej Bukański

• Wieża widokowa na Holicy – w Paśmie Żukowa koło Ustrzyk Dolnych. Roztacza się z niej widok na Bieszczady: Gniazdo Tarnicy, Połoninę Caryńską, Wetlińską i Rawki.

2. Tyrolka w Wańkowej – najdłuższa w Polce tyrolka znajduje się w Bieszczadach. Są to dwie linie o długości 1350 m na wysokości 48 m nad ziemią. Atrakcja czynna od 24 września br.

3. Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach – trasa spacerowa po Pogórzu Ciężkowickim o długości ponad 1 kilometra na wysokości 370 m n.p.m. Jest to pierwsza tego typu atrakcja na Pogórzu Karpackim. Otwarta została 20 lipca br.

4. Status uzdrowiska dla dwóch miast:
• Ciężkowice
• Lidzbark Warmiński

5. Mazurska Pętla Rowerowa – 300-kilometrowa trasa przez Mazury. Łączy turystyczne miejscowości na Szlaku Wielkich Jezior. Otwarcie miało miejsce 2 czerwca br.

6. Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Ekologicznej w Urwitałcie – miejsce łączące edukację na temat przyrody oraz aktywną ochronę zasobów przyrodniczych. Jeszcze nieotwarte dla zwiedzających, natomiast warto czekać na ten moment.

7. Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Św. Jana Pawła II w Toruniu – poświęcone historii Polski oraz chrześcijaństwa w Polsce. Otwarcie planowane jest na jesień tego roku.

8. Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi – promujące niematerialne dziedzictwo regionu, takie jak legendy i opowieści ludowe związane z Górami Świętokrzyskimi. Został otwarty 1 sierpnia br.

Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi - fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi – fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

9. Świętokrzyska Zagroda Kultury „Harmonia” w Hucie Szklanej – w budynku w kształcie akordeonu mieścić się będą wystawy multimedialne związane z historią kulturą wsi regionu świętokrzyskiego

10. Anielskie Ogrody Sferyczne w Budachowie – od tego roku można oglądać tam prakulturowy, ekologiczny ogród edukacyjny, gdzie rośliny rosną pod sferycznymi kopułami umożliwiającymi całoroczny wzrost.

11. Hotel Gołębiewski w Pobierowie – największy w Polsce hotel mieszczący nawet 3,5 tys. gości. Zapewnia gościom wszelkie rozrywki, takie jak baseny, restauracje, ściankę wspinaczkową, dyskotekę czy lodowisko. Nadbałtycki gigant zostanie otwarty prawdopodobnie w październiku tego roku.

12. Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie – pełne interaktywnych wystaw centrum edukacyjne na temat wszystkiego, co związane jest z morzem.

13. Fabryka Wody – kolejna atrakcja na mapie Szczecina to edukacyjny aquapark łączący sfery rozrywki oraz nauki.

szukaj
SZUKAJ
SZUKAJ

Nasi Partnerzy